۲ مطلب در تیر ۱۳۹۷ ثبت شده است

دردودل با مسئولین


کرمانشاه

کمبود امکانات ورزشی در‌ بخش گواور

نویسنده: صابرملکیان کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی
کمبود امکانات ورزشی در‌ بخش گواور
بخش «گواور» به مرکزیت شهر «سرمست» 20 هزار نفر جمعیت دارد و با توجه به اهمیتی که به سبب واقع شدن در مسیر اصلی جاده اسلام آباد به ایلام و جاده های گیلان‌غرب و سرپل ذهاب دارد...
1395/10/11
  بخش «گواور» به مرکزیت شهر «سرمست» 20 هزار نفر جمعیت دارد و با توجه به اهمیتی که به سبب واقع شدن در مسیر اصلی جاده اسلام آباد به ایلام و جاده های گیلان‌غرب و سرپل ذهاب دارد، جوانان آن از امکانات اندک‌ برای ورزش بی بهره‌اند. شهر سرمست یک سالن ورزشی دارد که تحت نظر اداره آموزش و پرورش است و بیش از15 سال از تاسیس آن می‌گذرد. این سالن، تنها فضای ورزشی موجود برای جوانان این شهر و دو دهستان پرجمعیت است. درحالی که کف‌پوش این سالن از بین رفته وجوانان و ورزشکاران ناچار روی کف موزاییک آن ورزش می کنند. نگاهی گذرا به این سالن قدیمی نشان می دهد که غیر استاندارد و بدون امکانات رفاهی و ایمنی است و نمی‌تواند جوابگوی انبوه ورزشکاران و ورزش دوستان این شهر باشد. زیرا جمعیت این شهر و روستاهایش برابر باجمعیت شهرستان‌های قصرشیرین و ثلاث باباجانی است.   سهم سرانه جوانان این منطقه از امکانات و فضاهای ورزشی به نسبت جمعیت باید برابر با 2 شهرستان ثلاث باباجانی و قصرشیرین باشد، درحالی که چنین نیست. ورزشکاران و جوانان دهستان‌های گواور و حیدریه باید برای ورزش و شرکت در باشگاه های تخصصی و تداوم فعالیت در رشته های ورزشی مورد علاقه خود‌ مسافت زیادی را تا اسلام آباد غرب و گیلان‌غرب طی‌کنند و هزینه‌ها و خطرات زیادی متحمل شوند. در گذشته شهر سرمست یک زمین فوتبال خوب و مناسب داشت که سال‌ها جوانان این دیار با تمرین و فعالیت درآن سلامت روحی و جسمی خود را حفظ می‌کردند، به مقام‌های استانی می رسیدند و آوازه تیم‌های فوتبال این منطقه در شهرستان و استان به گوش می رسید. در آن سال‌ها فوتبالیست های زیادی از این منطقه در تیم های متعدد لیگ استان بازی می‌کردند و باعث افتخار این شهر و دیار و الگویی برای جوانان و نوجوانان بودند.    آن فضا و مکان ورزشی به مدرسه نیمه کاره تبدیل شد و ورزشکاران این منطقه از داشتن زمین فوتبال مناسب محروم ماندند. این مشکل در کنار مسائل دیگر باعث بی انگیزگی جوانان و بروز معضلات اجتماعی شد. زمانی آبادانی گواور و نشاط جوانانش زبانزد بود. امروز به سبب کمبود امکانات و کم‌توجهی مسئولان به آن از امکانات کمی برخوردار است. در حالی‌که می توان با اختصاص بودجه ای برای ساخت و ایجاد زمین های ورزشی از جمله فوتبال، دوباره رونق گذشته آن را احیا کرد. اکنون در نبود امکانات ورزشی شاهد از بین رفتن استعدادهای این منطقه هستیم. در نبود این امکانات، امکانات با معضلات و آسیب‌های اجتماعی رو به رو هستند. مسئولان استان باید به این امر توجه بیشتری کنند و در رفع کمبود‌های این منطقه بکوشند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صابر ملکیان

عزیزان دلم شهادت تون مبارک

۱۱ نفر در درگیری مسلحانه مریوان به شهادت رسیدند/ پژاک مسئولیت حمله تروریستی مریوان را برعهده گرفت

درگیری مسلحانه در مریوان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کردستان گفت: در درگیری مسلحانه بامداد امروز( شنبه ) در مرزهای شهرستان مریوان بین گروه های تروریستی و معاند با نیروهای نظامی کشورمان، ۱۱ نفر شهید و هشت نفر نیز زخمی شدند.

 - رضا میرزایی در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: هنوز هویت گروه های تروریستی مشخص نشده و هیچ حزب یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

 

وی با بیان اینکه درگیری ساعت ۲ تا ۴ بامداد روی داده است، افزود: هشت نفر از شهدا اهل شهرستان مریوان و سه نفر نیز اهل شهرستان قروه هستند.

 

میرزایی ارائه اطلاعات تکمیلی در خصوص این حمله تروریستی را به زمان دیگر موکول کرد و یادآور شد: تشییع پیکر پاک و مطهر شهدای این حادثه تروریستی عصر امروز در مریوان برگزار می شود.

 

منابع محلی بامداد امروز از وقوع یک درگیری بین نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروه های تروریستی که قصد ورود به خاک کشورمان را داشتند در اطراف روستاهای دری و نشکاش خبر دادند.

 

تا کنون هیچ یک از گروه های تروریستی و معاند مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

 

شهرستان مرزی مریوان در ۱۳۰ کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده و این استان دارای ۲۲۰ کیلومتر مرز با کشور عراق است.

 

اسامی بسیجیانی که در درگیری با گروهک‌های ضدانقلاب در پایگاه روستای دری که در ساعت ۳:۳۰ بامداد دیشب به درجه رفیع شهادت نائل آمدند بشرح ذیل است:

۱. شهید گرانقدرمهراب عبدی
۲. شهید گرانقدر قانع کرم ویسه
۳. شهید گرانقدر فرزاد رحیمی
۴. شهید گرانقدر ابراهیم حضرتی
۵. شهید گرانقدرعبدالرحمن خالدی
۶. شهید گرانقدر ایرج رحیمی نیا
۷. شهید گرانقدرآرام فیضی
۸. شهید گرانقدر شادمان مرادی 
۹. شهید گرانقدر برهان معین پور
۱۰. شهید گرانقدرطالب محمودی
۱۱. شهید گرانقدر آرش رضایی

 

پژاک مسئولیت حمله تروریستی مریوان را برعهده گرفت

محمد شفیعی  فرماندار مریوان :
- گروهک تروریستی و معاند پژاک مسئولیت حمله تروریستی بامداد امروز - شنبه در این منطقه مرزی نزدیک روستای دری این شهرستان را بر عهده گرفت.
- این حمله تروریستی ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد در نزدیکی روستای دری از توابع بخش مرکزی روی داد.
- ۱۰ نفر از شهدا پاسدار پایوار و بسیجی و یک نفر نیز پاسدار وظیفه است .
- هفت نفر از این شهدا اهل مریوان، یک نفر اهل سنندج و سه نفر نیز اهل قروه هستند.
- بیشتر شهدا در اثر برخورد ترکش مواد منفجره انبار مهمات به شهادت رسیده اند.
- برخی از اعضای گروهک تروریستی نیز در این حمله به هلاکت رسیدند و برخی نیز متواری و زخمی ها هم در کوه های اطراف پراکنده شدند.

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صابر ملکیان